Barion Pixel
FEJLESSZÜK EGYÜTT AZ ISKOLÁT - 19670096-1-42

Virág István-díj 2022

A Teleki Blanka Gimnáziumi Alapítvány évente egy alkalommal kiadja a Teleki Blanka Gimnázium pedagógusai számára alapított Virág István-díjat. Gál Ferenc igazgató 2021-ben, 1.000.000 Ft-os alapítványi hozzájárulással megalapította a kizárólag a Teleki Blanka Gimnázium tanárai számára kiadható „Virág István-díjat”. Virág István 1959-1980 között volt az iskola igazgatója. A több mint két évtizedes vezetése alatt vált iskolánk nem csak Budapesten, hanem országszerte ismertté. Az iskola koedukációja, az európai hírű ének és zenekara, rajz és művészeti tagozata és az akkor útjára indított nyelvi tagozatok mind-mind hozzájárultak iskolánk hírnevéhez. Az iskola alapításának 150. évfordulója méltó alkalom arra, hogy évente az iskola egy tanára a dicső elődről elnevezett díjat megkaphassa. Az alapító szándékának megfelelően pedagógusok kaphatják a 100.000 Ft-tal járó díjat és az erről szóló díszoklevelet.
A Virág István-díjra az iskola nevelőtestülete titkos szavazással döntött a tanévnyitó értekezleten.
A mérlegeléshez javasolt szempontok a jelöltekre:
a. Legalább tíz éve tanítson a Teleki Blanka Gimnáziumban;
b. A tanári működése során legyen osztályfőnök;
c. Munkája, szakmai tevékenysége hozzon dicsőséget iskolánkra a Teleki Blanka Gimnáziumra.

2022-ben Láng Júlia és Vass Judit tanárnők részesültek a Virág István-díjban.

Ajánlott